malciez@wp.pl | Telefon: 607 764 107

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
Gmina Płaska:  Każdy dzień jest podróżą przez historię... ( Jim Morrison )   Dzieje Gminy Płaska    Galeria Foto

   Położenie Gminy Płaska oraz jej krótka charakterystyka!

   Gmina Płaska położona jest w samym sercu Puszczy Augustowskiej w północno-wschodniej części kraju.
Płaska funkcjonuje na obszarze dwóch mezoregionów: Równiny Augustowskiej ( równina ta wchodzi również w skład Pojezierza Litewskiego ), oraz Kotliny Biebrzańskiej ( umiejscowionej na Nizinie Północnopodlaskiej ).
   Gmina Płaska administracyjnie wchodzi w skład Powiatu Augustowskiego, oraz Województwa Podlaskiego.
   Jej granicę stanowią: od północy - Gmina GIBY; od wschodu - BIAŁORUŚ; od południa - Gminy LIPSK i SZTABIN; od zachodu - Gminy AUGUSTÓW i NOWINKA.
   Szczegółową lokalizację ( samej gminy jak i naszego gospodarstwa ) odnajdziecie w zakładce KONTAKT.

   Powierzchnia Gminy Płaska to 373 km². Ludność na chwilę obecną stanowi ok. 2700 osób. Jest gminą o bardzo niskiem wskaźniku zaludnienia, który wynosi tylko 7,2 os/km².
   Lesistość wynosi 82,2 % ogólnej powierzchni Gminy Płaska. Atrakcyjność Turystyczną podnoszą także liczne jeziora i Kanał Augustowski. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem grzybobrania, wędkowania, spacerów po lesie - to Płaska jest doskonałym wyborem.
   Specyfika terenów Gminy Płaska powoduje, że dominuje tutaj przede wszystkim gospodarka leśna, rybacka i łowiecka. Rolnictwo stanowi niewielki procent działalności mieszkańców.
   Walory turystyczne pobliskich terenów sprawiają, że równie dynamicznie rozwija się tutaj Agroturystyka, rolnictwo ekologiczne i przetwórstwo rolno-spożywcze. Gmina Płaska oferuje swoim Gościom wiele ciekawych miejsc noclegowych rozsianych po całej gminie. Z pewnością każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.